مرجع کامل درمان زودانزالی (انزال زودرس) » † زوج شاد

بستن

شما عضو سايت نيستيد و يا با اسم کاربري خود وارد نشده ايد. براي عضويت اينجا کليک نماييد.

منوي ابزار
ليست مقالات
پرسش و پاسخ جنسي

عضويت در سايت
همه چيز درباره رابطه جنسي
تصاوير کاربران
نتايح تمام نظرسنجي ها
قوانين سايت
تماس با ما
RSS موضوعي 


پشتیبانی آنلاین
 

اضافه کردن ZojeShad
به لیست یاهومسنجر


چت با ZojeShad

 


حتما بخوانید

فانتزیهای سالم و ناسالم

خطرات پرنوگرافی

خودارضایی در مسیحیت

خطرات خودارضائی

درج سوالات زناشوییارتباط محکمتر

دریافت اتوماتیک مطالب جدید

 جدیدترین مقالات

جديدترين مقالات زوج شاد را در صفحه اول گوگل خود ببينيد

Add to Google Reader or Homepage Add to My AOL Subscribe in podnova

افزودن به علاقمندیها Bookmark and Share


نظر سنجي

دیروز
سه روز پیش
یک هفته پیش
دو هفته پیش
یکماه پیش
دو ماه پیش
چهار ماه پیش
شش ماه پیش
یکسال پیش
دو سال پیش
چهار سال پیش
هفت سال پیش
ده سال پیش
چهارده سال پیش
بیست سال پیش
سی سال پیش
تاکنون نداشته ام
فکر نمیکنم که بتوانم در طی رابطه جنسی اورگاسم داشته باشم
نمی دانم اورگاسم چیست؟


آمار سايتلينکستان

» دانلود کتاب مقدس
» فیلم عیسی مسیح
» تماشای TBN انگلیسی
» The Marriage Bed
» لینک دوستان


 براي ورود کليک نماييد 
اطلاعیه زوج شاد

درود بر شما،

به خاطر داشته باشید که شادی عظیم تر آزادی در خداوند نیست. این آزادی به معنای مجوز گناه نیست بلکه به معنای آزادی از قدرت و اسارت گناه است. این آزادی تنها درخداوند میسر میشود چون تنها کسانیکه خود را تسلیم عیسی مسیح میکنند قدرت روح القدس را که قدرتی به مراتب عظیم تر از قدرت گناه را تجربه میکنند. دعا و خوشی ما در این است که شما نیز این قدرت را تجربه کرده و طعم زندگی مقدس را بچشید.

برای مکاتبه با زوج شاد از طریق سایت روی این قسمت کلیک نمایید و یا از طریق یاهو مسنجر با کلیک روی این لینک با ما مکاتبه نمایید.

!-->SpeedBar
† زوج شاد » اختلالات جنسی » مرجع کامل درمان زودانزالی (انزال زودرس)


زود انزالی
انزال زودرس تا چه حد بر رابطه زناشویی شما تاثیرگذار بوده است؟


     
تعداد رای دهندگان: 180


مرجع کامل درمان زودانزالی (انزال زودرس) | اختلالات جنسی

جهت رعايت محدوده سني تنها اعضاء قادر به مشاهده کامل مقالات هستند. [عضويت در سايت]

ارسال اين مطلب به دوستان


انزال زودرس(Premature ejaculation)چیست؟

معیارهای زود انزالی درمان زود انزالی
لزوم درمان درمان روانی
تفاوت انزال و اورگاسم درمان فیزیکی Masters and Johnson
عوامل زود انزالی درمان دارویی Squeeze Technique
آیا خودارضایی باعث زودانزالی میشود؟ روشهای تجربی فشردن پرینه
تاثیرات شرایط روحی نامساعد کمی متنوع تر باشید
حرکات ریز
تمرینات کیگل
تغییر حالت نزدیکی
وظایف خانمها تکنیک شماره گذاری
توصیه ها


(جهت رعایت محدوده سنی، تنها اعضا سایت قادر به مشاهده مطلب کامل هستند. برای عضویت در سایت روی این قسمت کلیک نمایید.)
انزال زود رس (Premature ejaculation) چیست؟

تعریف علمی و ثابت شده ای از زود انزالی موجود نمی باشد ولی به طور کلی انـزال زود رس بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و یا درحین انـجـام رابطۀ جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از شروع رابطۀ جنسی بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد، كه بر طبق آن فرد از زمان انزال و كيفيت رابطه ناراضي است و اين نارضايتي ميتواند يك طرفه يا دو طرفه باشد، به طوريكه حتي اگر همسر فرد از زمان انزال ناراضي باشد ، انزال را زود رس می گويند . یعنی اگر شوهر نتواند تا رسیدن همسرش به اورگاسم و یا کسب لذت کافی، انزال خود را کنترل کند باید به فکر درمان و یا ارتقاء خود باشد. البته این تعریف درمورد شوهرانی که همسرشان دچار اختلالات اورگاسم می باشد صدق نمیکند.هر چند این بیماری در بسیاری از مردان شایع می باشد و از جمله بیماری های رایج در مردان به شمار می رود، اما کمتر به آن توجه شده و در اکثر موارد درمان نشده باقی می ماند. این بیماری یا به عبارتی دیگر ناهماهنگی، زمینه ساز بسیاری از اختلافات و نارضایتی های زناشویی می باشد.[1]

معیارهای زود انزالی:

از لحاظ عملی تعداد حرکت داخل واژن از زمان دخول تا انزال مورد بحث قرار گرفته است. بعضی از آنها 8 بار و دیگران تا 15 بار را حد مناسب تعریف کرده اند , این ارقام نه تجربی است و نه جنبه اثبات شده علمی دارد. در منابع مختلف، زمان ها و تعداد دخولهای مختلفی را معیار زودانزالی درج کرده اند که هیچ کدام از لحاظ علمی ثابت شده نیست زیرا سرعت رسیدن همسر به اورگاسم نیز عاملی کلیدی در این رابطه می باشد.

Ejaculatory Latency Time Intervaginal

این تعریف بر حسب محاسبه زمان انزال پس از دخول صورت گرفته است. زود انزالی در این تعریف عبارت است از کوتاهی زمان بین دخول کامل و انزال. بیشتر تحقیقات علمی بر روی زود انزالی بر پایه این تعریف استوار است.

بطور متوسط زمان مقاربت تا انزال 4 تا 7 دقیقه بوسیله یکی از محققین گزارش شده که اگر کمتر از 4 دقیقه باشد آن را انزال زودرس می گویند. محقق دیگری پس از مطالعه بر روی 700 نفر زمان 11 دقیقه را زمان میانگین مقاربت محاسبه کرد. اگر چه دیگران زمانهای کوتاهتر یا حتی بلندتری را نیز محاسبه کردند. انزال در حین عشق بازی در بیشتر مواقع در 6/5% مردان اتفاق می افتد. زود انزالی از ابتدای زندگی ( اولیه ) در4/74% و زود انزالی اکتسابی ( ثانویه ) در 6/25% در مردان وجود دارد. متوسط سن افرادی که جهت درمان زود انزالی سراسر زندگی ( اولیه ) و اکتسابی ( ثانویه ) به کلینیک ها مراجعه می کنند تقریبا در یک حد قرار می گیرند و حدود 33 سالگی است.

لزوم درمان زود انزالی:

فرض کنید اگر همسرتان دچار زود انزالی بود و بعد از انزال همه چیز تمام میشد، چه حس بدی به شما دست میداد و در آن شرایط چه دیدی نسبت به همسرتان پیدا میکردید؟

همسرتان نیز همچون شما نیاز به اورگاسم و ارضاء جنسی دارد. به همان اندازه ای که شما رضایت جنسی همسرتان ، آرامش ، امنیت ، شادی و رضایت از شما و وفاداری را در او تقویت میکند به همان میزان عدم رضایت جنسی همسرتان نتیجه عکس آنچه ذکر کردیم را در پی دارد. لطفا در همین رابطه مقاله سلامت و مسئولیت جنسی مسیحی را مطالعه بفرمایید.

انزال زودرس مانع اورگاسم میشود:

متاسفانه اکثر مردان از تفاوت اورگاسم و انزال آگاه نیستند . اگر مایلید در طی رابطه جنسی با همسرتان، اورگاسم را تجربه کنید لازم است دیرتر به انزال برسید تا قادر به کسب اورگاسم کامل باشید.

عوامل زود انزالی:

در اکثر موارد انزال زود رس فاقد عامل یا دلیل خاص است. با بالاتر رفتن تجربۀ جنسی و سن، شوهران با شناسايی احساساتی که در حين نزديکی دارند یاد می گیرند که ارگاسم خود را به تاخیر بیندازند. انزال زود رس ممکن است برای تازه دامادها اتفاق بیوفتد، یا اینکه مدت زمانی طولانی باشد که فرد ارگاسم نشده باشد. عوامل روانی مثل اضطراب، اختلالات سايکولوژيک (روانی) ، احساس گناه، یا افسردگی و یا زیادی نیروی جذب کننده واژن همسر اگر مزاجش گرم باشد نیز ممکن است منجر به انزال زودرس شوند. از آنجا که مصرف مشروبات الکلی، ارگاسم را به تاخیر میندازد، قطع مصرف این نوشیدنی ها قبل از برقراری رابطۀ جنسی نقش مهمی در این مشکل خواهد داشت. در برخی موارد، انزال زودرس ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی          [2]، آسیب های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد. همچنین بر اساس مطالعاتی که بر روی حیوانات و انسان انجام شده احتمال وجود اثرات عوامل ژنتیک و ژن مربوط به سروتونین را از نظر بیولوژی در زود انزالی می توان مطرح کرد.

آیا خودارضایی باعث زود انزالی میشود؟

بسیار شنیده ایم که خودارضایی باعث زود انزالی میشود در صورتی که خودارضایی زمانی  باعث زودانزالی میشود که با الگوی نادرستی انجام شود. کسانیکه خودارضایی را گناه میدانند و در اثر نیاز شدید بدن اقدام به خودارضایی میکنند از آنجایی که با هیجان بسیار زیاد اقدام به خودارضایی میکنند، به سرعت به انزال میرسند همچنین نوجوانی که خودارضایی را با نگرانی و ترس از اینکه کسی او را در حین خودارضایی ببیند و یا اینکه دیگران متوجه خودارضایی او شوند، سعی میکند که خودش را به سرعت به انزال برساند، در نتیجه تکرار انزال سریع باعث میشود که مغزش نیز یاد بگیرد که با کمترین تحریک آلت تناسلی فرد باید به انزال برسد بنابراین حتی به هنگام تنهایی و یا در طی رابطه جنسی با همسرش نیز مغز به همان شکل عمل میکند و کنترل انزال برخلاف برنامه مغز کمی مشکل میشود. اگر شخص با اطمینان از پاک بودن خودارضایی، آنرا در آرامش و محیط امن انجام دهد نه  تنها باعث زودانزالی نمیشود بلکه از لحاظ پزشکی امروزه خودارضایی با روشهای خاص خودش یکی از کارآمدترین روشهای درمان زودانزالی بشمار میرود. به همین دلیل لازم است نوجوانان روش درست خودارضایی را فرا بگیرند.

ارتباط شرایط روحی نامساعد و زودانزالی:

استرس و فشار روحی می تواند باعث انزال زودرس شود. شاید به تجربه خود متوجه این حقیقت شده باشید که زمانهایی که در آرامش کامل روحی و روانی و جسمی هستید رابطه جنسی طولانی تر با اورگاسم کاملتر داشته اید. زمانی که دچار استرس هستید و یا از لحاظ روحی شرایط خوبی ندارید کنترل کمتری بر روی رفتار و یا صحبت خود دارید و رفتار و گفتار شما منطبق با زمانیکه در آرامش کامل هستید نیست به همین ترتیب شرایط نامناسب روحی و روانی بر کنترل انزال شما تاثیر گذاشته و همچون حرفی که ناخواسته از دهانتان بیرون آمده باشد، شاهد انزال ناخواسته خود خواهید بود. اگر در شرایط نا مناسب روحی هستید به منظور خلاصی از نیاز جنسی دست بکار نشوید، زیرا خلاص نخواهید شد و انزال شما با اورگاسم ناقص همراه خواهد بود. اگرچه رابطه جنسی همچون یک آرامش بخش عمل می کند، اما برای داشتن یک رابطه جنسی ایده آل بهتر است ابتدا خود را از لحاظ روانی کمی آرامتر کنید، تا بتوانید به ارگاسم کاملتر و درنتیجه به آرامش بیشتر برسید.

درمان انزال زود رس:

زود انزالی ریشه های روانی و فیزیکی دارد بنابراین درمان زمانی موثر است که هر دو روش درمان روانی و فیزیکی با هم بکار بسته شوند.

درمان روانی:

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.
درمان های فیزیکی:
کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.
درمان هاي دارويي :

تمامي داروهايي كه در اين مورد مصرف مي گردد رفلكس را به تاخير انداخته و اعصاب را آرام مي كند. اما ما به شما توصيه مي كنیم با روشهاي طبيعي اقدام به کنترل انزال خود بنماييد. درمان هاي دارويي را در مراحل حاد بيماري كه بيماري از فاز پزشكي وارد فاز رواني شديد شده و باعث مشكلات عديده در روابط فرد شده است ، تجويز ميشوند و استفاده بدون نظر پزشك از اين داروها به دلايل ماهيت هاي اعتياد آور و شرطي كننده و همچنين آمار بالاي خودكشي در اثر استفاده از داروهاي ضد افسردگي ، توصيه نميشود ، لذا در صورت تمايل به استفاده از اين روش حتما قبلا با يك متخصص سايكوتراپ يا روانكاو مشورت كنيد.

روشهای دیگر درمان (غیر علمی):

 • گفته میشود قديميها از سفيده تخم مرغ بصورت استعمال خارجی استفاده مي كردند
 • فرو بردن آلت تناسلی در آب یخ برای فرو نشاندن برانگیختگی آن.
 • رابطه جنسی با شکم پر علاوه بر احتمال فشار مضاعف به شکم که خطرناک است باعث انزال سریعتر میشود به بیانی دیگر شکم خالی در انزال دیرتر موثر است مخصوصا اگر بعد از ورزش باشد.
 • از خوردن ماست و ترشي و نيز مواد غذايي تحريك كننده غريزه جنسي خودداري کنید.
 • دمكرده گل شقايق و دارچين و همچنين سياه دانه و بخته سنجد در روغن مفید می باشد.
 • ماليدن حنا هم در بعضي از متون قديمي آمده شده

وظایف خانمها در درمان زودانزالی شوهران:

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.
 • بیراهه: بعضی از سایتها تریاک را برای تاخیر در انزال پیشنهاد میکنند که متاسفانه این مسکنی موقتی است نه درمان و خودش علاوه بر اسارتی که ایجاد میکند، رابطه جنسی و تمایل جنسی را نیز معتاد به خودش میکند. بسیاری از معتادین امروزی ، جوانان سالم چند سال پیش هستند که برای تاخیر در انزال و رابطه جنسی طولانی تر تریاک استفاده کرده اند و ناگهان زندگی طبیعی و حتی زندگی جنسی خود را نابود شده دیده اند. همسران کسانی که معتاد به مواد مخدر هستند شاهدین بر این حقیقت هستند که شوهرانشان توانایی جنسی خود را از دست داده اند زیرا اگر این افراد معتاد تحت فشار قرار نگیرند حتی همان ماهی یکبار رابطه جنسی را نیز نمیخواهند.
  درخداوند دائما شاد باشید و  باز میگویم شاد باشید. فیلیپیان 4:4
  زوج شاد

  پاورقی
  :
  [1] بر اساس اطلاعات انجمن مبارزه با بیماری های تناسلی امریکا، انزال زودرس رایج ترین بیماری جنسی در آقایون می باشد. تخمین زده شده که این بیماری 27% از 34% مردان - در کلیه رده های سنی و نژاد ها - که دارای رابطه جنسی هستند را تحت تاثیر قرار می دهد. در مقایسه با بیماری های مربوط به نعوذ که تنها 10% از کل 12% مردان در همه سنین را به خود اختصای داده است، می توان به راحتی مشاده کرد که بیماری فراگیری است.

  این بیماری می تواند تاثیرات منفی زیادی را بر روی تمام جنبه های زندگی یک فرد بگذارد. نه تنها می تواند میزان لذت جنسی تا حد بسیار زیادی کاهش دهد، بلکه در عین حال می تواند بنیان رابطه زناشویی را تخریب و ویران نماید. می توان گفت که اعتماد به نفس بیمار نیز تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

  یک مطالعه تجربی که در ماه می سال 2005 در ژورنال پزشکی امریکا منتشر شد، بیان می داشت که فاکتورهایی از قبیل فرایند پیش نوازی، و اضطراب از جمله عوامل مهمی هستند که می توانند بر روی انزال زودرس تاثیر گذار واقع شوند. این پژوهش حاکی از این امر بود که همسران افرادی که دچار انزال زودرس هستند، دارای مشکلات خانوادگی بیشتر بوده و دچار عدم رضایت جنسی و روحی می باشند.

  مدت زمان انزال غیر واژینال (IELT): این مقوله برای نخستین بار در سال 1994 مطرح شد. پژوهش های ابتدایی از کلینیک های تخصصی که در حال بحث و بررسی بر روی انزال زودرس بودند، شروع شدند. در آزمایشات اولیه یکی از طرفین با استفاده از یک کورنومتر مدت زمان انزال را اندازه می گرفت. این مدت، از زمانیکه دخول انجام می گرفت تا زمانیکه انزال صورت می پذیرفت، محاسبه می شود. مدت زمانیکه این فرایند به خود اختصا ص می دهد به عنوان IELT شناخته می شود.

  [2]بهم خوردن تعادل هورمونهای مغزی از جمله پرولاکتين، دوپامين و سروتونين بطور طبيعی و يا بر اثر استفاده از برخی داروها می تواند باعث انزال زودرس شود. اين قضيه با مراجعه به پزشک و انجام يک سری آزمايشات هورمونی ميتواند تاييد بشود و در صورت لزوم درمان شود. چنانچه انزال زودرس به دليل عدم تعادل هورمونی باشد وبه اين مسئله رسيدگی نشود شخص دچار انزال زودرس مزمن ميشود که احتياج به درمانهای دارويی و روان-درمانی دراز مدت خواهد داشت.

  [3]كليه اصول اين روش بر پايه شروع و توقف Stop and Start Technique - قبل از نقطه اوج لذت جنسي  ميباشد ، لذا از جمله بهترين روشها براي افزايش مهارت جنسي محسوب ميشود.

 • « انتشار مطالب زوج شاد با ذکر منبع مجاز مي باشد »

  ♀†♂ جهت بررسي بيشتر اين موضوع در اين قسمت کليک نماييد ♀†♂


  ارسال اين مطلب به دوستان

  کساني که اين مطلب برايشان مفيد بوده است :
  خبرنگار, ERKAN  امتياز دادن به اين مطلب
  18

  دانلود فايل PDF مربوط به اين مطلب <-- حجم فايل: 186 کیلو بایت

  تگ هاي اين مطلب: زود انزالی, انزال, اولین نزدیکی, اختلالات جنسی, ارگاسم مردان, ارگاسم, تحریک, تریاک, تعداد رابطه جنسی, تمرینات, تمرینات کیگل, تکنیکها, حالتهای نزدیکی, م کلمات جستجو شده: انزال این است جنسی شما زود رابطه خود اين باشد درمان تحریک همسرتان زمان اورگاسم باعث برای نیز اگر شده,اورگاسم,اوگاسم,ارگاسم,انزال,نزدیکی,رابطه جنسی,مقاربت,منی,اسپرم,انزال زود رس,زود رس,زود انزالی,پوزیشن,حالت,مرد,زن,شوهر,همسر,رو,زیر,بالا,خون,آلت,آلت تناسلی,کولیتوریس,چوچوله,خروسه,کلیتوریس,colitoris,Premature ejaculation,orgasm,semen,انگشت,sey toys,وسایل,زناشویی,واژن,آناتومی,عیسی,مسیح,کتاب مقدس,انجیل,کلام خدا,کلام,خداوند,گناه,خودارضایی,روش,مسترز,جانسون,شروع,توقف,تحریک,فشار,سر آلت,پرینه,Ejaculatory Latency Time Intervaginal,Masters and Johnson,Squeeze ,Technique,penis,خروج,جلوگیری,مانع,دخول,بیرون,برانگیختگی,طبع,داغ,سرد,تغذیه,تقویت جنسی,غذا,سرد کننده,گرم کنند.
  بازديدکنندگان عضو سايت: (785)

  ورود به صفحه اصلي سايت  صفحه اصلي                                                                                                                                مطلب بعدي


  مطالب مرتبط :
 • رويارویی با همجنس بازی خودم
 • مریخیها و ونوسیها در اتاق خواب(فصل 4)
 • مريخيها و ونوسيها در اتاق خواب(فصل 3)
 • مرد برتر است یا زن
 • مریخیها و ونوسیها در اتاق خواب(فصل 1)
 • تمرینات کیگل(زنان و مردان)
 • مریخیها و ونوسیها در اتاق خواب(فصل 2)
 • وولودینیا ، سوزش و درد فرج
 • تفاوت انزال و ارگاسم و اهمیت آن
 • نقطه جی
 • نامزدی و ازدواج مسیحی
 • پاسخ به توجیحات همجنس گرایان
 • واژینیسموس (درد واژن هنگام نزدیکی)
 • ارگاسم واقعی و تقلید ارگاسم
 • بررسی اشکالات فانتزی سکس • ارسال اين مطلب به:

  ارسال لینک برای دوستان از طریق یاهو مسنجر افزودن به علایق گوگل افزودن به کلوب 100 درجه افزودن به دیگ افزودن به خوشمزه افزودن به فرندفید افزودن به بالاترین افزودن به مهندس افزدون به دنباله

  | بازديدها: 17262 | نويسنده : zojeshad | تاريخ: 25 بهمن 1387 | نظرات (2) | چاپ  شماره نظر: 1 | نويسنده: alirezajoon | تاريخ: 22/05/1388 - 00:24

  خیلی عالی بود. تمام مقاله هاتونو خوندم
  احساس میکنم همون چیزایی بود که میخواستم
  بازم تشکر

  | نام کامل: -- | تاريخ عضويت: 22/05/1388 | کشور: -- |تعداد مطالب: 0 | تعداد نظرات: 1 | [پاسخ]  شماره نظر: 2 | نويسنده: jamal jalalian | تاريخ: 7/11/1388 - 11:43

  aali bud mamnoon.

  | نام کامل: -- | تاريخ عضويت: -- | کشور: -- |تعداد مطالب: 0 | تعداد نظرات: 0 | [پاسخ]  شماره نظر: 3 | نويسنده: Asateres | تاريخ: 27/04/1390 - 16:24

  متشکرم --------------------------------- ремонт холодильников

  | نام کامل: -- | تاريخ عضويت: 14/04/1390 | کشور: -- |تعداد مطالب: 0 | تعداد نظرات: 1 | [پاسخ]  ارسال نظر  آخرین مطالب ارسال شده به تالارهای گفتگو (انجمنها)
  « قبل         بعد »

      

  منوي کاربري
   
  نام:
  كلمه عبور:
   
   


  کلام حکمت
   

  آیات اتفاقی از کتاب مقدس:

  زیرا که آنچه در دنیاست، از شهوت جسم و خواهش چشم و غرور زندگانی از پدر نیست بلکه از جهان است. اول یوحنا 3: 16

   


  حستحوی گوگل
   

  Google

   


  مطالب برتر

  » دعا در حین نزدیکی
  » خودارضایی
  » اشکال پرنوگرافی
  » نجاست-غسل
  » محبت خدا
  » کیفیت ارضاء جنسی
  » نامزدی مسیحی
  » ویتامین های جنسی
  » درمان زودانزالی
  » تمرینات کیگل
  » اعتقادنامه نیقیه
  » معاینات ضروری زنان
  » همجنسگرایی
  » زندگینامه عیسی مسیح
  » تجاوز و ازدواج اجباری
  » تجربه یک دختر مسیحی
  » سلامت و مسئولیت جنسی مسیحی
  » اوج لذت زناشویی
  » فانتزی سکس
  » کتابخانۀ مسیحی
  » خود را بسنجید  عضويت سريع

  نام کاربري:

  کلمه عبور:

  تکرار کلمه عبور:

  ايميل:

  کد امنيتي:
  کد:
  برچسب های مطالب

  آناتومی, اختلافات زناشویی, اختلالات جنسی, ارگاسم, ارگاسم زنان, ارگاسم مردان, اسارت, ازدواج, انجیل, انزال, اندام تناسلی, خبر, خودارضایی, رابطه جنسی, روانشناسی, سلامت جنسی, سلامتی, زنا, زناشویی, زنان, زود انزالی, عیسی مسیح, تحریک, تقدس, تقویت جنسی, تفاوت مرد و زن, تمایلات جنسی, تمرینات, توبه, محبت, مردان, مریخی و ونوسی, منی, نجات, نقطه جی, وزن, پرنوگرافی, کتاب مقدس, گناه

  نمايش تمامي تگ ها

   

   

  Copyright 2008-2009 By: Zoje Shad